Merli Kaunissaar- parempoolsete kandidaat nr 167

Nonii! Usun, et osadele teist ei tule see suure üllatusena, osa kindlasti mõtleb, et ma olen nüüd täiesti hulluks läinud. Uskuge mind, mul on endal täpselt samasugused mõtted. Osa teist on juba ammu öelnud, et ma võiks minna poliitikasse, üks hea sõbranna aga arvas, et müün oma väärtused maha. Eks see olegi iga ühe enda arvamus, aga ma usun, et kõik, kes mind jälgivad, teavad, et ma olen julge ning võtan sõna teemadel, mille osa inimesi eelistaks koduuste taha jätta.

Kuidas see siis juhtus, et ma nüüd parempoolsete erakonna Lääne-Virumaa valimisringkonna all Riigikogusse kandideerin? Veidi üle nädala tagasi helistas mulle Lavly Perling (eks ma juba teadsin, milles asi on). Kui ma alguses olin jumala kindel, et ei mina poliitikasse lähe (see on vist iga teise aktiivse ühiskonnaliikme lause, kes lõpuks ikkagi poliitikasse oma nina topib :D), siis kõne lõpus meenus mulle üks mu kunagine mõte. Kui ma peaks erakonda astuma, siis ma tahan olla seal, kus on Lavly (oma mõtetega tuleb ettevaatlik olla :D). Jah, ma olin küll sama erakonna nimekirjas temaga, kuid veelkord, see oli kunagi 16-aastasel klassivenna õhutusel (kellest väga lugu pidasin ja pean siiani) liituda Isamaa noortega. Reaalselt ma seal mitte midagi ei teinud (ma olnud ju hunt kriimsilm väikesest saati, keskkooli kõrvalt oli mul vaja õppida 3 aastat müügiesindajaks, siis minna 16-aastaselt autokooli ning siis õppida veel soome keel, aitäh isa, kes kõik need koolitused mul alati kinni maksis, kui jälle midagi lisaks õppida tahtsin). Ühesõnaga see, et ma üldse kuskil erakonna nimekirjas olin, oli juba ammu ilma unustatud, kuniks siis ühe teatud erakonna suureks üllatuseks tuli välja, et ma ei olegi nende põhivaenlaste erakonnas, vaid hoopis teises. Aga see selleks.

Ühesõnaga, Lavly Perling on naine, keda ma imetlen tema julguse pärast asju ühiskonnas muuta. Loomulikult on tema ka selge sõnumi andnud, et lähisuhtevägivalla vastu tuleb võidelda. Aga ta on naine, kelle kõrvalt on nii palju õppida, areneda, endale eeskujuks võtta ja kuidas ma sain siis talle “ei” öelda? Ok, ma muidugi vaatasin parempoolsete põhimõtted üle, lasin silmadega läbi kogu erakonna nimekirja (mõtlesin, kui on üks põhimõte, mis on minule täiesti vastukarva, siis ma ei ole nõus, kui leian nimekirjast mehe, kelle kohta tean, et ta on vägivaldne, siis ma ei ole ka nõus, no ei leidnud ma midagi sellist, millele/kellele vastu oleksin).

Nii ma sinna karussellile siis hüppasin ja laupäeval parempoolsete avaüritusel olingi. Endale meeldib mulle nende juures see, et ei ole mingeid populistlikke lubadusi, on ettevõtlikud inimesed, kes tahavad päriselt eesti elu paremaks muuta, mitte saada lihtsalt Riigikogu sooja tooli peale, et seal siis päevast päeva lollusi suust välja ajada (ok, seal on normaalseid rahvasaadikuid ka, aga paratamatult lollused jõuvad meie kõigi kõrvu). Nende põhimõtted leiate siit: Parempoolsete maailmavaate alused – Parempoolsed

Miks aga mind valima peaks? Kummaline on nüüd muidugi kirjutada, et MA LUBAN, ET MIND VALIDES VÕITE KINDEL OLLA bla-bla-bla 😀 😀 Tegelikult ma arvan, et ma ei pea isegi seda lubama, vaid seda teavad kõik, kes minusse usuvad (isegi need, kes ei usu), et ma julgen seista lähisuhtevägivalla ohvrite eest, kes enda eest seista ei saa või ei julge. Ma julgen vastu astuda ebaõiglusele sellise hinnaga, et mind ennast tambitakse maapõhja, hävitatakse minu töö, rünnatakse mind isiklikult nii, kuidas osatakse, aga ma ikka tõusen püsti, raputan selle kõntsa maha, “lakun haavad” ja toimetan edasi. See ei ole vaid minu isiklik huvi tähelepanu saada, vaid ma päriselt ka tahan meie ühiskonda muuta paremaks. Mul on see julguse ja mõistuse hääl, et seda teha. Sina aga saad anda oma hääle ja aidata minu sõna levitada, et teisedki annaksid oma Riigikogu valimistel Lääne-Virumaa ringkonnas hääle, et anda minu julguse ja mõistuse häälele suurem kaal ühiskonnas!

Teie Merli, Lääne-Virumaa kandidaat nr 167 Lääne-Virumaa

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga