Olavigajõulupeol

Sissekanne nr 6

Nüüd lähen jälle ajas kaks päeva tagasi. Oli teisipäeva õhtu ja mulle tuli peokutse raamatumüüjate kokkutulekule, mis toimub klubis Teater ning kus esineb Tanel Padar (käisin kunagi raamatuid USAs müümas ning iga aasta saan nende inimestega kokku, neid on alati tore näha). Ütlesin seda oma härrale. Küsis mu käest, kas soovin minna. Ütlesin, et jah. Tegin sellega vea, saadeti persse kohe, sest mul pidi olema NULL pidu. Ma olin temaga lihtsalt aus, aga tema arvates, kui ma olen lubanud talle, et peole ei lähe, siis ma isegi ei mõtle selle peale.

Lisaks häiris teda see, et ta teab, et olen kunagi sebinud ühe teise raamatumüüjaga. See oli mu jaoks nii minevik, et mul ei tulnud see esimese hooga meeldegi. See läks muidugi kohe valetamise alla. Seekord ei tulnud isegi minu ähvardamist, seekord lubati lihtsalt minna teist naist nikkuma. “Kepin teda vihaga ja mõtlen sulle ja hommikul saad varvastest pildi!” Need olid need sõnad, ma läksin magama. Ega ma hästi ei uskunud, et ta seda teeb, arvasin, et ta lihtsalt tahab mulle meelega haiget teha. Kustutasin ja blokkisin ta igalt poolt enda jaoks ära.

Olavigatüli

Hommikul oli esimese asjana sõnum töönumbril. Õnneks on ta praegu haiguslehel ega plaanigi tagasi tulla, vähemalt ei pea siin seda terrorit saama. Üheks sõnumiks oligi, kas magada sain, ignoreerisin teda. Järgmisena tuli, et ta ei teinud midagi, tahtis lihtsalt tekitada seda sama tunnet, mida mina väidetavalt talle tekitan. Sain veel sõnumeid, tuli lõpuks ka see, kas tahan kokku saada, tema tahab aidata mul mu lapsepõlvetraumadest korda teha, et ma helistaksin talle. Lõpuks ma murdusin, järgmine hetk ma muidugi jälle kahetsesin, et seda tegin. Nüüd ta hakkas kinni sellest, et läheb räägib mu eksiga, et me teda petsime, mis omakorda tähendaks seda, et minul on oht peksa saada, ka temal, aga minu härra on juba rääkinud, mis ta siis teeb. Tal on relv kaasas, laseb ta maha ning surub noa mu eksile pihku, et jääks mulje, et see laskmine oli enesekaitse.

Oehh, kuhu kurat ma küll end mässinud olen?! Tean, et see on karma ja mulle paras, et ise petsin, aga see ei ole ju ometigi normaalne?! Kõige jubedam selle asja juures on see, et ta on tegelenud aastaid võlgade väljanõudmisega, inimeste hirmutamisega, pannud maja põlema, inimesi vigaseks peksnud ning ma täiesti usun seda.* Seda on juba töö juures näha, kui domineeriv isiksus ta on, kuidas inimesed teevad teha tahtmist.

*Hiljem tuli välja, et see kõik on puhas vale, ükski allilma tegelane ei tea sellist isikut ja ta pidi ise väga kartma peksa saada.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga