Bratislava 2023

Hei-hei!

Detsembrikuus oli mul tänu tööle võimalik taas külastada riiki, kus ma varem käinud ei ole. Seekord oli selleks Slovakkia. Seal sain olla tõsi küll vaid pealinnas Bratislavas, aga mõned muljed saan siiski kirja panna.

Nimelt Bratislavasse minek oli üldsegi Viini kaudu. Lend oli Tallinn-Riia-Viin ja siis sealt bussiga hoopiski Slovakkiasse. Edasi-tagasi bussipiletid olid veidi üle 17.- ja bussisõit ise kestis tunnike. Väga mugavalt peatus buss lennujaamas ja pärast sain bussiga sinna ilusti tagasi ka. Ilm oli detsembri alguses paari külmakraadi ringis ja lund ei olnud. Üks hommik küll veidi sadas, aga see oli päeva peale juba ära sulanud.

Minul oli eesmärk kindlasti külastada jõuluturgu, mis mu õnneks asus mu hotellile väga lähedal. Tegelikult oli kõik seal väga lähedal, igal pool käisin jala. Minu meelest niimoodi näeb ka rohkem, rohkem avastamisrõõmu. Lisaks oli eesmärk leida üles ka 2 kuulsat Bratislava skulptuuri (vajuta lingile, siis saad rohkem lugeda nende kohta): Man at work ja Statue of Schoner Naci. Mõlemad kujud olid ilusti vanalinnas ja teineteisele lähestikku ka. Nüüd blogipostituse raames lugesin, et kui “Man at work” pead oleks puudutanud, oleks saanud ka miskit soovida. No tore, läks seekord siis ilma soovimiseta. 😀 Aga muidu jah, sa pole Bratislavas käinud, kui sellest kujust pilti ei ole teinud.

Elukallidus tundus seal suht sama, mis meil, vb veidike odavam. Jõuluturul proovisin mingit kohalikku toitu, mille kohta ei saa öelda, et see halb oleks, aga ei saa ka öelda, et suur maitseelamus oleks olnud.

Ühel õhtul sai külastatud ka standupi, koomik Victor Patrascan esines. Kuna mind ta korralikult roastis (tasub ikka esiritta istuda 😀 :D), siis jäime veidi ka pärast juttu rääkima. Me muidugi töökaaslastega olime ainsad, kes olid Eestist seal. Äge kokkusattumus oli see, et ta on Eestis käinud ja jaanuaris ka Eestisse tulemas. Igal juhul on plaan vaatama minna. Bratislavas sai korralikult naerda. Minu jaoks tundus sealne pilet, 15.- pigem soodne, aga tuleb välja, et Eestis on see pilet lausa 7.50.-. Nii et midagi on meil siin Eestis veel pigem odavat ka veel.

Ega mul rohkem polegi väga muljetada, tore linnake oli. Ilus vanalinn, puhas, ilus jõeäär. Meenutas oma olemuselt veidi Prahat. Kellele jääb kunagi tee peale, siis soovitan ikka tutvuda. 🙂

Reisimisteni!

Merli

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga