Korduma kippuvad küsimused

Sina räägid meeste vägivaldsusest, aga ka mehed kannatavad lähisuhtevägivalla all.

Jah, vägivald ei ole soopõhine ja vägivallatsemisel ei ole ei mehel ega naisel mitte mingisugust õigustust. Minu missioon on aga eelkõige vähendada naistevastast vägivalda. Sama hea oleks küsida spetsialiseerunud naistearsti käest, miks ta ei ole uroloog.

Miks ei lahkuta suhtest, mis halb on?

See ei ole nii lihtne. Ohver võib olla emotsionaalselt, majanduslikult ja ka füüsiliselt (nt puude puhul) sõltuvuses  oma partnerist. Tihtipeale valdab ohvrit ka surmahirm, kuna teda on ähvardatud ära tappa lahkumise korral ning kui kaaslane on mitmeid kordi olnud füüsiliselt vägivaldne, on alust arvata, et ta ongi võimeline tapma. Lisaks tihtipeale manipuleeritakse lastega, majandusliku kitsikusse jätmisega ja lähedastele/lemmikloomadele liiga tegemisega.

Näen, et sõbranna on vägivaldses suhtes ega taha sealt ära tulla. Mida ma teha saan?

Ole alati olemas! Ära jäta sõbrannat ka siis, kui ta sinust eemaldub (tihtipeale vägivallatseja teeb seda meelega ning ohver tõmbub ka enda häbi tõttu eemale, et ei suuda lahkuda). Kuula, mõista teda ja proovi rääkida, et vägivaldne suhe ei ole normaalne. Paku abi leidmise viise. Eluohtliku olukorra puhul kutsu politsei!

Aga tal on lapsepõlvetraumad ja ta ütleb, et ei suuda ilma minuta elada.

Mitte kunagi mitte kellegi lapsepõlvetraumad ei ole õigustuseks olla teise suhtes vägivaldne. See on manipuleerimine kaaslasega, et kehtestada oma võimu teise üle. Iga üks vastutab oma käitumise eest ise. Sama lauset ütleb vägivaldne isik ükskõik kellele, kelle ta on enda ohvriks valinud.

Ta lubas muutuda. On nõus isegi paariteraapiasse minema.

Paariteraapia on lähisuhtevägivalla puhul keelatud. See on teaduslikult tõestatud, et paariteraapias ohver avaneb, millest vägivallatseja saab vaid indu juurde. Lisaks on sagedased olukorrad, kus pärast paariteraapiat vallandub veel hullem vägivald. Lisaks, oskuslik manipulaator ja ebapädev terapeut võib tekitada taasohvristamise olukorra, kus leitakse vägivallatseja käitumisele õigustus. Vägivallale ei ole MITTE KUNAGI ÕIGUSTUST! Nii kaua kuni vägivallatseja ei võta päriselt vastutust oma tegude eest, siis ta EI MUUTU!

Ma olen temaga laste pärast koos. Lastele on ta hea isa.

Lapsed armastavad oma vanemaid tingimusteta. Tegelikult on lapsed automaatselt kaaskannatajad, kui nad kasvavad kodus, kus esineb perevägivalda. Isegi siis, kui ema arvab, et lapsed ei kuule ega näe. Statistika järgi on lastel suurem tõenäosus sattuda ise vägivallatseja ohvriks või kasvada ise vägivallatsejaks, kui peres on vägivald. Lisaks on sellises keskkonnas kasvanud lastel suurem tõenäosus haigestuda erinevatesse haigustesse.

Vt lisa Adverse Childhood Experience: https://www.npr.org/sections/health-shots/2015/03/02/387007941/take-the-ace-quiz-and-learn-what-it-does-and-doesnt-mean?t=1637144745308